CNC laserové obráběcí stroje pro značení, gravírování, řezání a vrtání.

Multifunkční laserové obráběcí stroje C.B.FERRARI jsou vhodné pro výrobu nejrůznějších kovových součástí. Flexibilní platforma stroje až do 5 řízených os umožňuje zvolit různé typy laserů a elektrovřeten. Stroje jsou navrženy pro snadnou integraci automatizačních prvků. Předností je vlastní CAM software.

laserové obráběcí stroje

Laser 1100: Laserové obráběcí stroje

 • Rám ze stabilizované oceli
 • Systém řízení prostřednictvím CNC
 • Flexibilní a rozšiřitelný až do 5 os
 • Možnost integrovat více laserových procesů
 • Jednoduchá integrace systémů pro zakládání/vykládání obrobků

Laserový systém třídy 1 pro obrábění kovových součástí (značení, gravírování, řezání a vrtání), řízený nejnovější generací CNC-Bosch Rexroth. Platforma obráběcího stroje s tepelně stabilizovanou svařovanou ocelovou konstrukcí, na kterou je v závislosti na zpracování a velikosti kusů možné instalovat laserové zdroje různého výkonu a typu. Stroj je v základní konfiguraci se třemi osami, s možností rozšíření až na pět mechanických os. Pracovní plocha je velká a snadno přístupná. Díky ergonomickému designu je stroj snadno konfigurovatelný jak pro počet os, tak pro nainstalované příslušenství a lze jej integrovat do systémů automatického zakládání/vykládání obrobků.

laserové obráběcí stroje řady laser 1100

Laser 1300: Laserové obráběcí stroje

 • Rám ze stabilizované litiny
 • Flexibilní a rozšiřitelný
 • Zvýšená nosnost
 • Možnost integrovat více laserových procesů
 • Jednoduchá integrace systémů pro zakládání/vykládání obrobků

Laserový systém třídy 1 pro obrábění kovových součástí (značení, gravírování, řezání a vrtání), řízený nejnovější generací CNC dle výběru zákazníka. Platforma obráběcího stroje s tepelně stabilizovanou litinovou konstrukcí. V závislosti na zpracování a velikosti kusů je možné instalovat laserové zdroje různého výkonu a typu. Stroj v základní tříosé konfiguraci se dobře hodí k vytváření složitých konfigurací s více osami, přičemž se vždy udržuje vysoká dostupnost do velké pracovní oblasti. Díky ergonomickému designu je stroj snadno konfigurovatelný jak pro počet os, tak pro nainstalované příslušenství a lze jej integrovat do systémů automatického zakládání/vykládání obrobků.

laserové obráběcí stroje řady laser 1300

Laser 1500: Laserové obráběcí stroje

 • Rám ze stabilizované litiny
 • Flexibilní a rozšiřitelný
 • Zvýšená nosnost
 • Možnost integrovat více laserových procesů
 • Jednoduchá integrace systémů pro zakládání/vykládání obrobků

Laserový systém třídy 1 pro obrábění kovových součástí (značení, gravírování, řezání a vrtání), řízený nejnovější generací CNC dle volby zákazníka. Platforma obráběcího stroje s tepelně stabilizovanou litinovou konstrukcí. V závislosti na zpracování a velikosti kusů je možné instalovat laserové zdroje různého výkonu a typu. Stroj v základní tříosé konfiguraci se dobře hodí k vytváření složitých konfigurací s více osami, přičemž se vždy udržuje vysoká dostupnost do velké pracovní oblasti. Díky ergonomickému designu je stroj snadno konfigurovatelný jak pro počet os, tak pro nainstalované příslušenství a lze jej integrovat do systémů automatického zakládání/vykládání obrobků.

laserové obráběcí stroje řady laser 1500

Speciální aplikace

Řešení na míru speciálním požadavkům zákazníků.

LMJ: Laser Micro Jet (technologie Synova)

Jedinečné přednosti laserové technologie MicroJet:

Žádné poškození materiálu
Díky možnosti chlazení vodním paprskem prakticky nedochází k tepelnému poškození (HAZ) a změně materiálu. Ablovaný materiál je odstraňován proudem vody a zanechává čisté povrchy ani usazeniny, ani otřepy.
Velmi velký rozsah tloušťky
Zařízení LMJ dokáže řezat širokou škálu tlouštěk materiálu – od mikronů až po centimetry. Může řezat diamant nebo karbid křemíku o tloušťce až 30 mm nebo vrtat superslitiny o tloušťce až 15 mm (průměr otvoru 800 µm).
Unikátní paralelní laserový paprsek
Válcově vedené lasery používané technologií Synova jsou vysoce přesnými nástroji, které dokáží dosáhnout těsných, paralelních prořezů (> 25 µm) – což znamená bez zúžení – s absolutní přesností pouhých +/- 1,5 µm, což vede ke znatelným úsporám materiálu.
Vysoká řezná rychlost – nízká J/mm3
Použití průmyslových vysoce výkonných laserů umožňuje vysoké řezné rychlosti při zajištění kvalitativních standardů, například až 45 mm/min v 7 mm silném křemíku nebo 5 mm/min ve 4 mm CVD diamantu.
Široká škála materiálů
Metoda vedená vodním paprskem umožňuje obrábění široké škály materiálů (vodivých i nevodivých). Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi šetrný proces, je LMJ obzvláště vhodný pro obrábění křehkých a tvrdých materiálů nebo kompozitů, které se při použití tradičních řezných postupů snadno poškodí.
– Keramika
– Kompozity
– Kovy a slitiny
– Tvrdé materiály

Obrazový materiál: Copyright SYNOVA S.A. (Duillier, Švýcarsko)